Moravika.cz | Realitní a dražební kancelář
ÚVOD   |    KONTAKT   |    O REALITNÍ KANCELÁŘI   |    SLUŽBY   |    CHCI PRODAT, PRONAJMOUT NEMOVITOST   |    HLEDÁM NEMOVITOST
NA PRODEJ
  rodinné domy
  byty
  komerční objekty
  pozemky
  vinné sklepyK PRONÁJMU
  rodinné domy
  byty
  komerční objekty
  pozemky
  vinné sklepy
English version (beta)
bližší informace o obci


Mikulov
o stranu zpět      návrat na hlavní stránku


Okres: Břeclav

Město se 7759-ti obyvateli.

stránky města se nachází na adrese: www.mikulov.cz


Město, ležící na úpatí Pavlovských vrchů , se může pochlubit souborem staveb dokládajících vývoj poddanského města od 13. století ( zbytky opevnění ), s vlivem renesance a baroka ( sgrafitový dům a pod. ), až do dneška. K významným přírodním a kulturním památkám Mikulova patří:

Mikulovský zámek - z pomezního hradu připomínaného již ve 13. století se dochovala válcová věž a hradní palác. V 17. století byl renesančně přestavěn a po požáru v roce 1719 byl přebudován na barokní zámek. Po dlouhá léta zde sídlili Dietrichsteinové a dnes je v areálu zámku expozice vinařství se známým sudem na 1010 hl vína.

Dietrichsteinská hrobka - vzikla v polovině 19. století, přebudováním loretánského kostela z počátku 18. století.

Farní kostel sv. Václava - pozdně gotická stavba z 15. století.

Židovský hřbitov a synagoga - významné objekty, jejihž kořeny sahají snad až do 15. století. Největší židovský hřbitov na Moravě.

Kostel sv. Jana Křtitele - spolu s piaristickým klášterem byl vybudován v 17. století.

Svatý kopeček - poutní místo. Křížová cesta s 15-ti kaplemi vedoucí ke raně barokní kapli sv. Šebestiána, přestavěné v roce 1679. Samotný kopeček je přírodní rezervací a součástí CHKO Pálava . Roste zde mnoho druhů vzácných a ohrožených druhů rostlin. Překrásný výhled na okolní krajinu a Rakousko.

Kozí hrádek - zřícenina gotické věže, která sloužila jako prachárna a byla součástí předsunutého opevnění Mikulova z 15. století.

Turold - přírodní rezervace s místy se vyskytující zachovalou původní lesostepí. Dřívější těžba vápence zde odkryla několik jeskyní s překrásnou krápníkovou výzdobou. Krásu tohoto místa zpřístupňuje naučná stezka.
    2007 © Moravika.cz     Kostelní nám. 5, 692 01 Mikulov, tel.: 519 510 240, mobil: 737 758 462 webdesign by synapse5.com